112. Jabłko i trójka w ósmych projektach

112. Jablko i trzy

Dzisiejsze świetne spotkanie „Jabłko i trójka w ósmych projektach” poprowadziła Ania Orłowska. Zgodnie z tematem mieliśmy aż 3 doświadczonych mówców z ósmym projektem.

 

Jako pierwszy zaprezentował swoją mowę Marcin Jabłonowski. Tytułowe „Jabłko” było zobrazowaniem Ziemi jako symbolu wielowymiarowości w jego przemówieniu. Marcin uświadamiał nam jak dobrze jest żyć w trzech wymiarach. Płaszczaki, stworzenia żyjące tylko w dwóch wymiarach, są płaskie jak ich cały świat. Jakże ich życie jest „byle jakie”. Dwa wymiary jest zwyczajnie płaskie – bardzo ograniczone, bez perspektywy. W ostatniej części mowy Marcin inspirował słuchaczy jakby to było gdybyśmy żyli w jeszcze jednym, czwartym wymiarze. To ludzie żyjący w takim świecie mogliby powiedzieć że my żyjąc w trzech wymiarach jesteśmy tymi Płaszczakami.

 

Drugą mowę pod tytułem „Trzy sposoby” wygłosił Piotr Misiurek. Zaprezentował i skutecznie nauczał tym samym trzech mnemotechnik tak by słówka wchodziły do głowy. Pierwszym sposób to stworzenie obrazu – wizualizacja. Drugim sposobem jest stworzenie odpowiedniej historii. Aby była skuteczna musimy być w niej bohaterem. Niezbędny jest też dobry humor i erotyka. Trzeci sposób to powtórka. Pierwsza po kwadransie. Druga następnego dnia. Kolejne po tygodniu i miesiącu.
Recepta na wchodzenie słówek do głowy była skuteczna – egzaminując swoich słuchaczy jednogłośnie powtórzyli hiszpańskie słowo „calle” czyli ulica.

 

Ostania mowa „Trzy trudne pytania” była Leszka Hryczuka, który powiedział w humorystyczny sposób jak obejrzeć mecz piłki nożnej z kobietą. Wydaje się to niemożliwe dla większości mężczyzn, ale Leszek wie jak skutecznie odpowiedzieć na trzy pytania które na pewno padną z ust kobiety. Ile trwa mecz? A którzy to nasi. I niemalże nie do wyjaśnienia – A co to jest spalony? Kluczem jest krótka, konkretna odpowiedź. Spalony oprócz zwięzłej odpowiedzi był świetnie zobrazowany grafiką sytuacji na boisku podczas spalonego. Do tego wykorzystany był projektor multimedialny co było zadaniem w ósmym projekcie.

 

Po świetnych i pouczających mowach odbyły się wybory do zarządu Toastmasters Leaders

 

Tomasz Kutnik

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>