113. Emocje

113 Emocje2

Spotkanie nr 113 poprowadziła jak zawsze pełna ciepłych emocji Beata Kozikowska. Pełniąc rolę Toastmastera wybrała temat jakże istotny, choć często bagatelizowany: Emocje.
W odpowiedzi na pytanie dnia niemal wszyscy zgodzi się, że emocje są ważną częścią naszego życia. Nawet osoby deprecjonujące ich wartość podkreślały, że konieczne są strategie radzenia sobie z nimi.

Prezentację edukacyjną na temat Mentoringu, wygłosił nasz najbardziej doświadczony stażem oraz mentor wielu z nas, Jerzy Andrzej Gzula. Podkreślił wartość relacji mentor-mentorowany dla rozwoju obydwu jej uczestników i gorąco zachęcił do korzystania z tej formy czerpania korzyści z przynależności do klubu Toastmasters Leaders.

Jako pierwszy mówca w przemówieniu przygotowanym zaprezentował się Jakub Godlewski. Realizując projekt trzeci z podręcznika Kompetentnego Mówcy wygłosił przemówienie pod tytułem: „Sześć Zasad Sukcesu”. Przybliżył nam sylwetkę znanego kulturysty, aktora i gubernatora stanu California, Arnolda Schwarzeneggera. Na przykładzie jego życia i kariery przedstawiając uniwersalne zasady sukcesu.
Drugie wystąpienie przygotowane wygłosiła Monika Kowalik. Zmierzyła się z projektem czwartym, w przemówieniu pod intrygującym tytułem: „Koloryt Czerni”. Jak się okazało sprawnie posługując się metaforą Monika zabrała nas na stadion żużlowy. Jej ukochany „czarny sport” zyskał w naszych oczach należne mu uznanie, pozostawiając w słuchaczach chęć do bliższego zapoznania się z tajnikami zmagań żużlowców.
Po przerwie naszą klubową scenę we władanie przejął Moderator Gorących Pytań – Michał Spychała. Michał przygotował mocno osadzone w temacie spotkania, otwarte pytania, dając szansę wykazania się mówcom. Dodatkowo wybierał odpowiadających zwracając szczególną uwagę, by pytanie było jak najbardziej niewygodne dla „wywołanej” osoby.
Wyróżnieni podczas pełnego emocji sto trzynastego spotkania klubu Toastmasters Leaders zostali:
- najczęstsze użycie słowa dnia, tj. „sztampowy” – Maciej Zaradkiewicz,
- najlepszy mówca – Monika Kowalik,
- najlepsza odpowiedź na gorące pytanie – Monika Kowalik,
- najlepszy oceniający – Leszek Hryczuk,
- najlepsze poczucie humoru – Bartosz Gwizdała.
Naszemu spotkaniu przyglądało się aż dziewięciu gości. Niektórzy z nich na zakończenie śmiało deklarowali chęć wstąpienia do naszego klubu. Czego im i sobie serdecznie życzymy.

Leszek Hryczuk

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>