114. Stopklatka

file0002032879564

Tematem wiodącym spotkania 114 był Film. Dzisiejsze słowo dnia, to synchroniczny / synchronizacja.

 

Gość Specjalny Ewa Turek poprowadziła panel edukacyjny na temat emocji i mowy ciała. Ewa powiedziała, że postawa, gesty i mimika są kluczem do przekazania informacji, które chcemy wzmocnić. Zaledwie 7% przekazu stanowią słowa, tembr głosu 38% a nasz wygląd i zachowanie na scenie to aż 55% Ewa zachęcała nas abyśmy byli aktorami wychodząc na scenę i pokazała różne gesty jakie można wykorzystać aby wzmocnić przekaz, lub nawet oszukać zdenerwowanie.

 

Przemówienia mieli dzisiaj Tomasz Sienkiewicz i Olga Cytowska. Tomasz opowiadał o jego talencie do krytykowania i jak udało mu się go pozbyć. Olga przedstawiła jak wyglądał świat nie tak dawno temu, czyli w czasach jej młodości, oraz jak różni się on od tego dzisiejszego.

 

Emocjonującym elementem spotkania, jak zwykle były gorące pytania, które tym razem poprowadził Leszek Hryczuk. Każde pytanie związane było z klatką ale przewrotnie nie wszystkie z klatką filmową. Niczego niespodziewający się Krzysztof miał opowiedzieć co to jest Dolly Grip, który pojawia się w napisach końcowych Hollywoodzkich produkcji. Krzysztof postanowił odpowiedzieć co to jest Dolly Grip, ale bez Dolly Grip. Tomek opisywał jedną klatkę z filmu jakim jest życie i wybrał do tego widok słońca, meczu i kobiet.Monika przekonywała producenta jej ulubionego serialu, który nagle po 2040 odcinkach się zakończył, aby kontynuował dzieło. Monika nie wyobrażała sobie życia bez tych wspaniałych chwil przed telewizorem. Wojtek przekonywał dwóch oprychów na klatce, aby przepuścili go do znajomych na imprezę i zostawili portfel. Wcielił się w rolę obrońcy zwierząt i w ramach akcji daj piątaka na zwierzaka, przekonywał, że warto wypuścić je z klatki. Z kolei Sylwester, który miał walczyć w klatce z Mamedem Khalidovem i przekonać żonę żeby się o niego nie martwiła stwierdził że nie przygotowywałby się do walki w ogóle, bo i tak nie miałby szans i uczył nas jak w inny sposób zmylić przeciwnika, aby mimo wszystko wyjść z klatki żywym.

 

Pozdrawiam
Tomasz Wiśniewski

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>