116. Podróże

220px-Straw_hat

Dnia 3 lipca nasz klub odbył swoje 116. spotkanie. Toastmaster Wieczoru, Maciej Zaradkiewicz, niezwykle adekwatnie dobrał temat spotkania – Podróże.
Pomimo już rozpoczętego wakacyjnego sezonu wyjazdów na spotkaniu stawili się licznie zarówno goście jak i członkowie klubu. Wszyscy pełni energii i z uśmiechem na twarzy.
Spotkanie otworzyła nowa prezes klubu Monika Kowalik. Nie obyło się bez podziękowań dla ustępującego zarządu i zachęty do pracy dla nowego zarządu klubu.
Następnie losy spotkania trafiły w sprawne ręce Macieja Zaradkiewicza. Pokrótce przedstawił on temat dzisiejszego spotkania, którym były podróże. Zarówno te w ujęciu geograficznym, jak i w głębszym sensie: podróży w głąb siebie bądź poprzez życie,
Tradycyjnym elementem spotkania było pytanie dnia odnoszące się do podróży, do ich ulubionej formy. Zdecydowana większość uczestników preferowała swobodne, spontaniczne, realizowane na własną rękę wypady.
Następnie na scenie pojawił się nasz gość specjalny Michał Paluchowski. Przybył do nas z zaprzyjaźnionego klubu Speaking Elephants i zaprezentował prezentację edukacyjną na temat prezentacji z wykorzystaniem slajdów.
Przedstawił nam kilka cennych wskazówek, takich jak:
- oparcie prezentacji na prostocie, umieszczanie na slajdach tylko tego, co wnosi treść i wartość dla słuchaczy,
- stosowanie obrazów zamiast tekstu,
- ważna jest estetyka i spójność prezentacji,
- nie warto prezentować suchych danych, tylko od razu wnioski z nich wynikające (np. wykresy).
Po wystąpienia Michała przyszła pora na mowy naszych klubowiczów.
Pierwsza zaprezentowała się Hanna Kozłowska, w swoim drugim projekcie pod tytułem „N chłopski design”. Z niezwykłą energię i zaangażowaniem przedstawiła nam historię sztuki ludowej i jej aplikacje we współczesnej kulturze i sztuce. Przekaz został dodatkowo wzmocniony przez rekwizyty prezentujące niektóre przykłady wykorzystania motywów ludowych we współczesnym designie i wzornictwie (np. logo Euro 2012 czy moda)
Po Hani wystąpił Leszek Hryczuk w swoim siódmym projekcie pod tytułem „Przestroga”. Zadaniem Leszka było zebranie, zestawienie i przedstawienie informacji na wybrany przez siebie temat.
Leszek jest znany ze wspaniałego poczucia humoru. Dzięki niemu seryjnie wygrywa konkursy na Najlepszą Mowę i Najlepsze Poczucie Humoru. Tym razem jednak na początku zapewnił, że będzie na poważnie. Bowiem zagrożenie, przed którym chce nas ostrzec jest poważne i niebagatelne. Nie wielu jest go świadomych, często jest wyśmiewane i nietraktowane na poważnie. Poważne siły stoją za tym, aby zachować ten stan rzeczy.
A zagrożeniem, przed którym przestrzegał nas Leszek okazał się atak zombie. Tak, tak po zbudowaniu wspaniałego klimatu zagrożenia Leszek ponownie zaskoczył nas wszystkich niesamowitym humorem. Nic dziwnego, że potem okazał się zwycięzcą konkursów na Najlepszą Mowę i Najlepsze Poczucie Humoru. Czyli nic nowego
Potem nastąpiła chwila przerwy, na której łapaliśmy oddech przed tym, co miało nastąpić potem. A nastąpiły gorące pytania, które znakomicie przygotował Tomasz Sienkiewicz. Były one ściśle związane z tematem spotkania, czyli podróżami. Proszono szefa o 5 miesięczny urlop, podróżowano w czasie i przestrzeni. A najlepszym odpowiadającym został Bartłomiej Lewandowski.
Następnie nastąpiła sesja ocen. Tradycyjnie oceniano wszystko. Konstruktywnie, celnie i konkretnie. Na czele zespołu oceniającego stał Artur Sójka, a najlepszym oceniającym został Jerzy Kostowski, który oceniał mowę Leszka.
Ostatnim akcentem spotkania były opinie gości na temat spotkania. Jak zwykle były one bardzo pozytywne i kilkoro z gości wyraziło chęć przyłączenia się do naszego klub.
Całe spotkanie było bardzo sprawne i wypełnione energią i humorem. Bardzo duża w tym zasługa prowadzącego spotkanie Macieja Zaradkiewicza. Brawa dla niego!

Piotr Misiurek

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>