Historia

Historia klubu Toastmasters Leaders

 

Oficjalna historia klubu Toastmasters Leaders zaczyna się 20. kwietnia 2011 r. Wtedy to w Audytorium na III p. Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie założycielskie przy prawie stuosobowej frekwencji.

 

Ostatecznie Członkami Założycielami zostały 23 osoby. Był to najszybciej zorganizowany klub w historii Toastmasters w Polsce.

 

sojka_turniak www

Dlaczego wybrano taki termin spotkania? Wtedy właśnie przypadał dzień Urodzin Artura Sójki. Jego przyjaciel Grzegorz Turniak zdecydował się z tej okazji „wręczyć” mu nieszablonowy prezent, tj. powołać nowy klub Toastmasters.

 

Artur zetknął się z ideą Toastmasters kilka lat wcześniej w Bydgoszczy. Tam zdobywał pierwsze szlify mówcy. Po przyjeździe do Warszawy był w tym względzie niezagospodarowany. Grzegorz dla odmiany znał różne kluby Toastmasters przynajmniej od dziesięciu lat. Jednak w żadnym nie zagościł na dłużej.

 

Teraz było inaczej. Wziął na siebie obowiązek zostania pierwszym Prezesem klubu Toastmasters Leaders. Dzielnie wytrzymał na tej funkcji przez rok do wyborów w 2012 r., gdzie przekazał pałeczkę władzy Arturowi Sójce, wcześniej Wiceprezesowi ds. Członkowskich.

 

Dodatkową zasługą Grzegorza Turniaka było ściągnięcie do klubu weterana Toastmasters Jerzego Gzuli.

 

Tak to się zaczęło, a potem było coraz ciekawiej…

 

… i trwa do dzisiaj.

 

CZŁONKOWIE ZAŁOŻYCIELE KLUBU:

BIERNACKA IWONA
BOCHEN ALDONA
BOIŃSKI TOMASZ
DOLECKA IWONA
FERBER RAFAŁ
GZULA JERZY
JANKOWSKI SŁAWOMIR
KOSTOWSKI JERZY
MAJEWSKA-CZARNECKA ELŻBIETA
NOWICKA ANNA
NOWICKI KAZIMIERZ
PIONKA NORBERT
RUTA MICHAŁ
SOKOŁOWSKI RAFAŁ
SÓJKA ARTUR
STOLARCZUK JAROSŁAW
SUCHARSKI PIOTR
ŚWIDA OLGIERD
TRUSEWICZ EWA
TURNIAK GRZEGORZ
WISŁA MATEUSZ
WŁAZIŃSKI PIOTR
WIECZOREK DOROTA
WYSKIEL KRYSTIAN